Як вибрати ліжечка для новонароджених

2019-12-06

Поява новонародженого пов'язана з великими витратами і клопотом. Основну частину витрат займає організація комфортного спального місця, адже в перший рік сон це основне зайняття немовлят. Зазвичай дитяче ліжечко служити для дитини від народження і до 3-х років, але спеціальні моделі-трансформери розраховані на довший період експлуатації.

Усі ліжечка для новонароджених можна розділити на три групи:

  • Класичні. Це найпростіші моделі, з гратчастими стінками, дном і стійкими ніжками. Такі ліжка мають декілька рівнів висоти спального місця. А бічна стінка може бути як стаціонарною, так і рухливою або відкидною.
  • Ліжечка-гойдалки. Їх відмінність від класичного варіанту в наявності полозів для заколисування або спеціального маятникового механізму. Коли виникає необхідність заспокоїти малюка або допомогти йому заснути ліжечко розгойдується. У решту часу ж вона нерухома.
  • Ліжечка трансформери – практичне рішення від народження і до підліткового віку. Вони поєднують в собі місце для сну, пеленальный столик і комод. А у міру дорослішання дитини трансформуються в односпальне ліжко, письмовий стіл і тумбу.

Перш ніж купити дитяче ліжечко необхідно звернути увагу:

  • Механізм бічної стінки. Він має бути безшумним і простим в зверненні, так щоб стінка легко опускалася однією рукою. Моделі із стінкою, що повністю опускається, можна на ніч присувати до батьківського ліжка, це облягає нічні годування.
  • Варіанти положення дна. Мінімум мають бути два рівні. Адже коли дитина почне вставати дно слід опустити нижче, щоб запобігти випаданню.
  • Висувний ящик. У нім зберігають іграшки, постільну білизну і одяг. Моделі з ящиком вимагають ретельного відходу, щоб не накопичувався пил.
  • Коліщатка. Допомагають пересувати ліжечко під час прибирання, обов'язково мають бути оснащені стопором. Пластикові коліщатка підходять для килимового покриття, обгумовані для паркету і ламінату.

Сучасні матеріали для дитячих ліжечок

Самим затребуваним матеріалів для виготовлення дитячих меблів залишається натуральне дерево. А покриття з природних олій або фарб і лаків на водній основі. Дерево безпечний і нешкідливий матеріал, гіпоалергенний, підходить для діток з самого народження.

ДСП і МДФ використовуються для недорогих дитячих ліжечок, а так само для моделей трансформерів. Переваги ці матеріалів, в  тому, що з їх допомогою, можна утілити незвичайний дизайн і створити ліжечко будь-якої форми.

Металеві ліжечка для новонароджених дуже довговічні і міцні, вони ідеально вписуються в інтер'єр кімнати в стилі прованс або лофт. Завдяки сучасному покриттю немає дискомфорту і відчуття холоду. 

Де купити дитячі ліжечка для новонароджених?

Звичайно ж, в меблевих і спеціалізованих дитячих магазинах. Варто вибирати сертифіковану продукцію від перевірених виробників. Офіційні магазини-партнери завжди уявлять необхідні документи і дані про гарантію і якість виробу. Термін виготовлення ліжечка стандартно 2-3 тижні, тому зробити замовлення потрібно вчасно. Іноді забобонне відношення до покупок дитячих товарів до народження малюка призводить надалі до поспіху і плутанини. Уникнути цього можна заздалегідь визначившись з моделлю і замовивши її в інтернет-магазині. А дату доставки визначити після народження дитини.