Що таке барні стільці?

2019-12-13

Головна відмінність барного стільця від звичайного у висоті сидіння і у спеціальної підніжки. Згідно з класичними стандартами, сидіння повинно бути на рівні 75-80 см Але це справедливо тільки для виробів без регулювання висоти. Багато сучасних моделей оснащені механізмом газ-ліфт і висота варіюється за бажанням.

Виникли барные стільці близько двох віків тому і використовувалися тільки в громадських питущих закладах. Найбільше поширення отримали в салунах Америки на Дикому Заході і в пабах старовинної Англії. Із зростанням популярності вони сталі затребувані і в дамських кав'ярнях, в елітних курильнях, а так само у будинках багатих людей.

Зараз барный стілець доступний кожному, вони бувають різних форм і практично з будь-якого матеріалу.

Як вибрати барные стільці для будинку?

Барная стойка прекрасно зонує приміщення, що актуально для квартир студій, а так само у випадках, коли кухня поєднана з вітальнею. Невелика кухня теж тільки виграє від наявності стойки, оскільки повноцінний обідній стіл рідко підходить по габаритах. На що звернути увагу при виборі:

 • Барный стілець для будинку має бути максимально комфортний, адже він використовуватиметься мінімум три рази в день. 
 • Висота. Найдалекоглядніше рішення вибрати модель з регулюванням. В цьому випадку зручно буде і вам і вашим гостям. Але що робити, якщо сподобався дизайн і ціна, а механізм регулювання не передбачений? У такій ситуації потрібно відштовхуватися від висоти стільниці. Відстань між нею і сидінням має бути не більше 25-30 см
 • Матеріал каркаса. Для невеликої ваги підійдуть моделі з пластика, вони стильні і сучасні. Для навантаження понад 90 кг варто вибрати стілець на каркасі з дерева або металу.
 • Наявність спинки і підлокітників. Моделі з ними зручні, але займають більше місця.
 • Тип оббивки. Штучна шкіра практична і проста у відході, тканинна оббивка приємніше до тіла, але вимагає ретельного відходу і вбирає сторонні запахи. Так само є моделі без оббивки, з сидінням з пластика або дерева.
 • Дизайн і колір виробу повинні співпадати із загальним стилем приміщення.

барные стулья высота

Яку вагу витримують барные стільці?

Багато моделей розраховані до 100 кг, але є і посилені конструкції. Якщо каркас обладнаний газ-ліфтом, то потрібно звернути увагу на клас механізму і товщину стінок. Чим вище показники, тим більше навантаження витримає виріб:

 • Клас 1 (стінки завтовшки - 1,2 мм) витримує вагу до 80 кг
 • Клас 2 (товщина - 1,5 мм) розрахований на навантаження до 100 кг
 • Клас 3 (стінки - 2 мм) підходить для ваги до 120 кг
 • Клас 4 (із стінками 2,5 мм) найнадійніший, до 150 кг

Так само для великих навантажень підійдуть моделі без регулювання. На чотирьох або двох стійких ніжках. Краще всього якщо вони будуть виконані з металу або дерева твердих порід (бук, дуб)

барные стулья с кожзамом

 Як збирати барные стільці самостійно?

Більшість сучасних виробників комплектують свою продукцію детальною інструкцією. Тому складання не представляє складності.

Моделі без механізму складаються з цілісного сидіння і рами у вигляді ніжок, які прикручуються за допомогою болтів.

Складання виробу з газ-ліфтом проходить в три етапи:

 • Спочатку потрібно зафіксувати газ-ліфт в основі.
 • Потім надіти на механізм підніжку, а потім сидіння. І надійно зафіксувати
 • Перевірити роботу механізму. Для цього потрібно натиснути на важіль

схема сборки барного стула