5 порад як вибрати матрац для підлітка

2020-05-06

З 11-12 років розпочинається активне зростання у дитини, буквально за одно літо підліток може стати вище на 10 см При цьому виникає додаткове навантаження на хребет і є ризик появи порушень опорно-рухової системи. Тим більше якщо школяр проводить багато часу за комп'ютером, віддає перевагу сидячому способу життя і не любить спорт.

Найбільш поширені такі захворювання у підлітків:

  • В'яла осанка
  • Сутула або плоска спина
  • Сколіоз

Головні причини порушення осанки :

  • Слаборозвинені м'язи спини
  • Меблі не відповідні по зростанню
  • Незручний і тісний одяг

Допомогти в створення красивої осанки навіть під час відпочинку зможе грамотно підібраний матрац. Він забезпечить повноцінне розслаблення м'яза і підтримуватиме хребет в правильному положенні.

Вибирайте жорсткий матрац для дитини

Лікарі-ортопеди рекомендують організовувати для дітей жорстке і рівне спальне місце. М'яка поверхня прогинатиметься і як наслідок виникне викривлення поперекового або грудного відділу.  Перевагу варто віддавати моделям з натуральним і довговічним наповненням, на основі латексу і кокоса.

Пружинні моделі тільки на незалежному блоці

Недорогі матраци на блоці Боннель це застаріла конструкція і підходить для тимчасово сну на дачі. Такі вироби швидко прогинаються, не мають ортопедичних якостей і створюють ефект гамака.

Блок незалежних пружин або Pocket Spring – це сучасна система, при  якою кожна пружинка поміщена в окрему тканинну кишеньку і працює незалежно від інших. При такій конструкції досягається точкова підтримка, хребет знаходитися в правильному положенні як під час сну на боці, так і на спині.

Безпружинні моделі з кокосом або сізалем

Матраци без пружин дорожчі, але довговічніше, позбавлені ефекту коливань, жорсткіші за відчуттями і витримують великі навантаження. Варто вибирати моделі з кокосовою койрой або волокнами сізаля. Це ідеальний вибір для підлітків з надмірною вагою.

Матрац на зріст – практичне рішення

Обов'язково враховуйте зростання школяра, комфортна довжина спального місця має бути мінімум на 10 см більше. А оптимальна ширина не менше 80 см Але якщо батьки високі, то спадковість візьме своє, тому прийнятніше брати розмір із запасом.

Гіпоалергенні і натуральні наповнювачі

Якісний підлітковий матрац не має різкого хімічного запаху, забезпечений сертифікатами про безпеку використовуваних матеріалів, має гарантія від виробника. Багато сучасних виробів передбачають блискавку на чохлі, для того що можна було ознайомитися з внутрішнім вмістом. Настильні шари з пенополиуретана мають бути однорідного кольору, пружні і еластичні. Жорсткі прошарки з льону, кокосовою койры або волокон сізаля не повинні розсипатися від дотиків, мати монолітну конструкцію.