Шафи-купе, якi краще?

2019-11-26

Звичайно ж, краще ту шафу, який буде стильно виглядати в інтер'єрі кімнати і зможе вмістити всі необхідні речі. А якщо при цьому шафа недорогий і займає мало місце, то це мрія будь-якої господині. Але ж кількість одягу і дизайн квартири у всіх різний? Тому треба підходити до вибору з огляду на поточні потреби. І, перш ніж замовляти заздалегідь визначити:

  • Місце для шафи
  • Його приблизні габарити
  • Що буде зберігатися всередині

Як правильно вибрати шафи-купе


За типом конструкції є два основних види: прямі і кутові шафи-купе. Перші варіант найпоширеніший, може бути як фабричного виробництва зі стандартними розмірами, так і за індивідуальними мірками. Кутові шафи просторіше і ширшими всередині, але їх вибирають рідше, тому що не кожна планування передбачає зручний кут для розміщення. Довговічність шафи-купе залежить від матеріалів, з яких він виконаний. Це може бути:

  • ДСП - це пресовані плита з деревної стружки з додаванням сполучних смол. Товщина 16 або 18 мм, використовується як для корпусу, так і для фасаду. Додатково ДСП ламінують, покривають шпоном або лаком.
    МДФ - виробляють з найдрібнішого деревного волокна за допомогою гарячого преса, але без додавання смол, а з застосування парафінів. МДФ міцніше, щільніше, але значно дорожче.

Від довжини залежить і кількість фасадів: два, три, чотири або більше. Якщо потрібно довжина понад 250-270 см, то щоб запобігти прогину дверей і їх випадання розміщують дві моделі поруч. Дизайнерської рішення фасадів може бути практично будь-яким. Основними критеріями для вибору служить стилістичне оформлення інтер'єру, доцільність і практичністю використання. Основні матеріали для дверей шафи-купе:

  • ДСП
  • МДФ
  • Дзеркальне полотно, чисте або з візерунком
  • Лакобель (забарвлене скло)
  • Скло з фотодруком
шкаф-купе с пескоструем шкаф-купе скомбинированный

Шафи-купе - що всередині?

Фабричні шафи-купе прямі по наповненню цікавіше, ніж кутові моделі. Так як в них простіше встановити різні по висоті висувні ящики, сітчасті кошики для взуття і аксесуарів, тримачі для штанів і краваток, і іншої додаткові елементи.

Внутрішнє планування шафи можна поділити на три рівні:

  • Верхній. Тут знаходитися полки для зберігання сезонних речей. Розташування штанги нагорі підходить далеко не всім, так як стандартна висота шафи 220-240 см. Але це часто зустрічається в недорогих шафах. Тому для зручності доступу, що не використовувати табуретку або приставні сходи, варто встановити механізм опускання - пантограф.
    Середній відділ призначений для зберігання щоденної одягу та постільних речей. У моделях глибиною 55-60 см - встановлена ​​поздовжня штанга для одягу. А в неглибоких шафах використовують виїзний мікроліфт.
    Нижній. Сюди поміщають найважчі речі, а так само коробки з взуттям.

наполнение шкафа-купе

Шафи-купе як вибрати колір?

Навіть самий вузький і компактний шафа займає чимало місця, тому його забарвлення грає важливу роль в оформленні всього приміщення. Яскраві кольори рекомендують для дитячих кімнат і нестандартних інтер'єрів. Більш стримані, природні забарвлення підходять для вітальні та спальні. Тісний передпокій тільки виграє від білого або молочного шафи-купе.

Підбираєте кольори згідно таким правилам:

  • Забарвлення шафи повинна поєднуватися з іншими меблями або стінами по стилю. Наприклад, двері і плінтуси в кольорі венге будуть гармоніювати з таким же шафою
  • Яскравих барв в оформленні фасадів використовувати не більше 2-3
  • Світлі відтінки візуально розширюють приміщення
  • Варто враховувати вплив кольору на психіку. Наприклад, червоний - збуджує і збуджує. Бежевий - заспокоює, зелений - тонізує, а синій налаштовує на робочу атмосферу.