Як вибрати матрац по вазі і навантаженню?

2020-04-12

В першу чергу потрібно орієнтуватися не на дизайн, ціну, розмір спального місця, а на параметри власної ваги і те на яке навантаження розрахований матрац.

При цьому двом різним людям з масою в 90 кг не підійде однакова за характеристиками модель. Необхідно враховувати індекс маси тіла, тобто співвідношення зростання і ваги. А так само переваги в положенні під час сну, наявність хронічних захворювань і вік.

Яка необхідна жорсткість?

Правильно підібраний матрац рівномірно розподіляє навантаження, допомагає якісно розслабити м'язи, створює комфортні умови для сну:

  • Для невисоких людей 150-160 см при масі до 60 кг потрібна середня жорсткість спального місця. А ось при такій же угодованості, але зростанні 175-180 см комфортніше буде на м'якій поверхні.
  • Відповідно при висоті 155-165 см і масі 70-75 кг потрібна помірна жорсткість, а тим, хто вище 170-175 см підходить середня.
  • Огрядним людям від 90 кг при зростанні не більше 165-170 необхідно жорстка, рівна основа, а при таких же кілограмах із зростанням 190 см зручні будуть з жорсткістю 3 або 4.
  • Дуже тверді моделі рекомендуються володарям «багатирського» ваги від 110 кг і вище.

Висота спального місця теж впливає на комфорт, чим вона вища, тим простіше вставати, не навантажуючи поперек і коліна. 


таблица выбора по весу матраса

Вибираємо «начинку» матраца 

Легко загубиться серед різноманітних матеріалів-наповнювачів, але основні рекомендації такі.

Худорлявим людям підходять моделі, як з пружинами, так і без, з настильними шарами з пенополиуретана, латексу, піни з пам'яттю.

Для струнких дорослих і підлітків рекомендуються моделі на незалежних пружинах з тонким прошарком кокоса або безпружинні з щільної піни.

Людям від 90 кг обов'язкова наявність у складі койры кокоса або сізаля. Оптимальний вибір незалежний пружинний блок або безпружинний за типом «сендвіча» з комбінованими шарами з латексу і кокоса.

Відео огляд як підібрати матрац по вазі, зростанню і віку