Поради як вибрати ортопедичний матрац

2020-04-15

Щоб уранці бути таким, що виспався і бадьорим, ніч відпочинок має бути повноцінним. А без хорошого матраца це неможливо. Перша ознака якісної моделі її відповідність вимогам лікарів-ортопедів. Тобто положення хребта по час сну має бути правильним. Досягається такий ефект за допомогою продуманої конструкції і різноманітного наповнення.Какой матрас лучше с пружинами или без?

Суперечки про це не вщухають і у кожної конструкції є свої шанувальники. Кращий спосіб перевірити, що підходить саме вам – полежати на моделі з пружинами і без них. Головна відмінність полягає в  відсутність ефекту виштовхування у безпружинних моделях. Але багатьом до душі коливання пружинного блоку.

 Порівняємо три типи конструкції :

  • Bonnel – блок залежних пружин, пов'язаний між собою дротом, вважається застарілим, але все ще популярний, оскільки недорогий і надійний. Ортопедичний ефект маловиражений і досягається тільки завдяки настильним шарам.
  • Pocket Spring – сучасний блок пружин незалежних один від одного, кожна поміщена в окрему чохол-кишеньку. Надає точкову підтримку, рівномірно розподіляє навантаження і забезпечує правильне положення хребта під час сну. Має багато варіація, у вигляді різної форми пружин  і їх кількості на квадратний метр.
  • Безпружинне наповнення – може бути як  з одного матеріалу, так і за типом «сендвіча» з різних шарів. Найбільш довговічні моделі з латексом і кокосом. Плюси в необмеженого навантаження і у більше вираженій жорсткості.

Вибираємо жорсткість спального місця правильно

Для цього окрім особистих перевага, потрібно враховувати вік, вагу і наявність захворювань опорно-рухової системи. Стандартно жорсткість визначають за шкалою від «1» до «5», тобто від дуже м'якого відчуття до дуже жорсткої поверхні.

  • М'які матраци оптимальні для літніх людей, при хирлявій будові і при деяких травмах спини.
  • Середня жорсткість підходить для більшості і рекомендується здоровим людям з вагою до 90 кг
  • Жорсткі моделі це вибір для спортсменів і за наявності надмірної ваги. А так само для дітей і підлітків, щоб формувалася здорова осанка.

Жорсткість і навантаження, яке витримує матрац взаємозв'язані. Лежачи на моделі, розрахованій на навантаження до 110 кг, люди з вагою в 80 і 55 кг відчуватимуть жорсткість по-різному. Тому при виборі двоспальних моделей і великій різниці у вазі між подружжям варто купити матрац з багатошаровим наповненням або з системою розумних пружин.

Яка потрібна висота, ширина і довжина спального місця?

Розмір матраца повинен відповідати габаритам ліжка. При цьому довжина підбирається, відштовхуючись від зростання сплячих людей і перевищуючи його на 15-20 см А ширина вираховується з розрахунку 70-80 см на одну людину.

Оптимальна висота має бути такою, щоб було зручно лягати і вставати. Для огрядних людей потрібно враховувати, що чим вище спальне місце, тим простіше підніматися, і немає великого навантаження на поперек і коліна. А вибираючи модель для двох'ярусного ліжка, обов'язково потрібно звернути увагу на висоту захисного борту, щоб уникнути надалі травматизму.